Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Щорічну відпустку потрібно перенести на інший період або продовжити у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку, згідно із ч. 2 статті 11 Закону України «Про відпустки».
Якщо лікарняний відкрили через хворобу дитини, дні щорічної відпустки не переносять на інший період. Також перенесенню не підлягають творчі відпустки, у зв’язку з навчанням чи соціальні.
Перенесенню підлягають лише щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину особу — з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Під час відпустки без збереження зарплати період хвороби не підлягає оплаті згідно із п. 6 ч. 1 статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період.
Таким чином, якщо в останній день щорічної відпустки працівник захворів і йому відкрили лікарняний, то за загальним правилом цей день відпустки необхідно надати одразу після лікарняного. Такий день відпустки надається одразу по закінченню лікарняного, навіть якщо припадає на вихідні.
Джерело: Кадровик