flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Увага, суд перейменовано з Червоноармійський районний суд Житомирської області

Як оскаржити висновок ВЛК: досудовий і судовий порядок

27 травня 2025, 08:02

   Наближається завершення терміну для повторного проходження ВЛК особами, яких раніше визнали обмежено придатними до військової служби. Після 5 червня їм буде визначено новий статус, що напряму вплине на можливість проходження військової служби.

   Актуально

   Строк ВЛК для «обмежено придатних» продовжили — відповіді на актуальні запитання У зв’язку з цим зростає значення механізмів оскарження висновку військово-лікарської комісії. Незгоду з висновком ВЛК можна оформити в досудовому або судовому порядку. У досудовому порядку першим кроком є письмове звернення до вищої за рівнем ВЛК. Постанову районної або міської ВЛК можна оскаржити в обласну, а обласну — у регіональну або Центральну ВЛК. Постанови Центральної ВЛК оскаржують лише в суді. Вища ВЛК може або залишити рішення чинним, або призначити повторний чи контрольний медичний огляд. Щоб звернутися у досудовому порядку, необхідно подати заяву з аргументами щодо незгоди з висновком і додати копії медичних документів.

   Питання-відповідь:

   Чи проходити «обмежено придатному» повторно ВЛК, якщо статус не відображений у Резерв+ У судовому порядку висновки ВЛК оскаржують за правилами адміністративного судочинства, оскільки ВЛК виконує владні управлінські функції. Якщо ви вже зверталися до вищої ВЛК, строк для подання позову — 3 місяці з моменту отримання відповіді. Якщо ні — 6 місяців з дати, коли стало відомо про порушення прав. Позовна заява має відповідати вимогам КАСУ: включати найменування суду, сторін, зміст постанови ВЛК, суть претензій, вимоги та підтверджуючі документи.

   Дізнайтеся більше

   Чи можна оскаржити в суді рішення ВЛК щодо придатності до військової служби Важливо пам’ятати: подання позову не зупиняє дії висновку ВЛК, тому в разі незгоди з висновком не варто зволікати. За інформацією Міністерства юстиції України


Джерело: https://ekadrovik.expertus.com.ua/rssnews