Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Звільнити вагітну жінку за прогул не можна
Законодавство України передбачає спеціальні норми, покликані не допустити обмеження трудових прав жінки в зв'язку з її статевою приналежністю і необхідністю поєднувати роботу з материнством.
Попередження про звільнення вагітної жінки з роботи в період від дати отримання відповідного повідомлення нею свого роботодавця про вагітність до закінчення її відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами вважається незаконним.
Згідно ст. 184 КЗпП заборонено звільняти вагітних жінок з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Таке звільнення можливе лише в разі повної ліквідації підприємства, установи або організації, але з обов'язковим працевлаштуванням жінки.
Тобто роботодавець повинен запропонувати жінці іншу роботу по її спеціальності на цьому ж або на будь-якому іншому підприємстві. При цьому розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається.
Така ж заборона стосується і звільнення вагітної робітниці в разі закінчення строкового трудового договору: роботодавець зобов'язаний працевлаштувати її, а на період працевлаштування зберегти за нею середню заробітну плату, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
Отже, звільнити вагітну жінку з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не можна, крім випадків повної ліквідації підприємства, з її обов'язковим працевлаштуванням.